Kailinių priežiūra

Gerai prižiūrimi kailiniai tarnaus ilgiau!

Kaip prižiūrėti kailinius?

• Po to, kai Jūs sugrįžote iš lauko, kailinius gaminius reikia nukratyti ir pakabinti ant pakabos. sudrėkusius kailinius gaminius galima džiovinti tik kambario temperatūroje, toliau nuo radiatorių ar kitų šildymo prietaisų. jei po džiovinimo plaukas prarado blizgesį, jį galima lengvai pašukuoti metalinėmis šukomis, karakulinių gaminių šukuoti negalima.

• Smulkius pataisymus kailiniame gaminyje galima atlikti ir namų sąlygomis. Nedidelius odos įtrūkimus galima susiūti iš odos pusės apmėtomuoju dygsniu. Kailinių gaminių taisymams naudojami medvilniniai 60 – 80 nr. siūlai. Labai smulkius plyšimus (iki 3 cm.) galima užsiūti iš kailio pusės. Atlikus plyšio užtaisymo darbą, šią vietą iš plauko pusės reiktų sušukuoti.

• Ištepto ar riebaus kailio paviršiaus valymui pasiruoškite tirpalą: paimkite vienodomis dalimis spirito, maistinio acto ir vandens. Tirpalą šepetėliu ar kempinėle sudrėkinkite kailinio plauko paviršių. Po to nuvalykite kailį medžiagos skiaute. Jeigu kailio plaukas stipriai riebus, naudokite tokią sudėtį: rugines arba kvietines sėlenas sudėkite į metalinį indą ir pastatykite ant ugnies. Nepertraukiamai maišykite indo turinį, kol gerai sušils. Įkaitusias sėlenas vienodu sluoksniu užberkite ant kailio, po to kailinius išpurtykite ir iššukuokite šukomis.

• Pageltusį baltos spalvos kailinį gaminį galima išvalyti bulvių krakmolu arba manų kruopomis. Apibarstykite kailinius ir gerai įtrinkite taip, lyg juos skalbtumėte. Po to gerai išpurtykite ir iššukuokite. Taip pat atbalinimui naudojamas vandenilio peroksidas (vienas arbatinis šaukštelis vienai stiklinei šilto vandens plius keletas lašų amoniako). Tirpalą reikia šepetėliu užtepti ant kailio ir pakabinti jį ryškioje saulėje.

• Kailinius gaminius reikia laikyti specialiuose užvalkaluose. Jei užvalkalų neturite, tai apvyniokite kailinį gaminį medvilniniu audiniu arba pasiūkite iš audinio užvalkalą. Labiausiai tinkamas tamsiai mėlynas audinys. Kad apsaugotumėte kailinius nuo kandžių, į užvalkalą su kailiniais įdėkite džiovintų apelsino žievelių arba tabako lapų.

• Natūralios odos kailinių gaminių minkštumui ir plastiškumui atstatyti naudojami specialūs tirpikliai.

• Dulkes ir nešvarumus iš galvos apdangalų valome (šukuojame) šepečiu. Džiovinami galvos apdangalai specialiuose įdėkluose - lankuose, padarytuose iš standaus kartono.

• Ilgaplaukio kailio gaminiuose nuo ilgo dėvėjimo “problematiškose” vietose (rankogaliai, vidinė apykaklės pusė, vidinė apačios pusė) plaukas susisuka į rutuliukus. Šias vietas reikia sudrėkinti spiritu ir atsargiai pirštų galiukais išskirstyti, vėliau iššukuoti šukomis.